Dziecięce czapki na wiosnę - jak wybrać najlepszą?

2024-03-25
Dziecięce czapki na wiosnę - jak wybrać najlepszą?

Dziecięce czapki na wiosnę - jak wybrać najlepszą?

Co z tą czapeczką?! - pora rozprawić się z pewnym mitem

W marcu jak w garncu oraz kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata... Tak właśnie na tę chwilę wygląda polska rzeczywistość, czego najlepszym dowodem jest każdorazowe wyjrzenie przez okno. Człowiek zastanawia się, jak powinien się ubrać, aby ze spaceru nie wrócić przemarzniętym lub, dla odmiany, oblanym potem. Sprawa komplikuje się o wiele bardziej w przypadku najmłodszych i pewnego nieśmiertelnego pytania: co z tą czapeczką?! Zanim więc pochylimy się nad tematem dzisiejszego wpisu, jakim są dziecięce czapki na wiosnę, warto najpierw się z nim rozprawić.

Specjaliści są co do zasady zgodni i na pytanie, czy czapka jest koniecznym elementem odpowiadają - to zależy... Zależy przede wszystkim od odczuwalnej temperatury na zewnątrz. Nie będzie ona niezbędna jeśli maluch ukończył rok, a temperatura za oknem przekracza 15ºC. W przypadku dwu- i trzylatków nakrycie głowy można uznać za zbędne, jeśli słupki rtęci będą pokazywać co najmniej 10ºC. Starsze dzieci mogą chodzić z gołą głową przy temperaturach powyżej 3ºC. Zależy również od tego, czy dziecko jest przez rodziców przyzwyczajone do niższych temperatur. Jeśli nie, to nie powinno się dokonywać gwałtownych zmian, tylko stopniowo wprowadzać lżejsze okrycia. Zależy wreszcie od tego, jak sami rodzice się ubierają oraz faktu, czy dziecko siedzi w wózku, czy jest już aktywne. Potrzebuje ono wówczas analogicznie jednej warstwy odzieży więcej lub też mniej.

Dziecięce czapki na wiosnę - na co zwrócić uwagę?

Skoro kwestię czapeczki wyjaśniliśmy, pochylmy się już bezpośrednio nad aspektami, które należy wziąć pod uwagę dokonując zakupów. Przede wszystkim jest nim wiosenna pogoda. Z racji swojej zmienności, wymusza poniekąd na rodzicach zakup co najmniej dwóch rodzajów czapek dla swoich pociech. Cieplejszej, która sprawdzi się na przedwiośniu, a także podczas zwykłych spacerów. Oraz nieco lżejszej - idealnej na późniejszą wiosnę, jak i wyjścia, na których wiemy, że dziecko będzie bardziej aktywne. Niezwykle istotny jest również skład materiału, z którego wykonana jest czapka. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku sukienek (o czym można przeczytać w naszym ostatnim wpisie), najbardziej pożądane są czapki bawełniane, dzięki którym skóra głowy dziecka będzie oddychała, a bawełna odprowadzi nadmiar potu. Nie bez znaczenia jest także wizualny aspekt. Warto wziąć przykład z budzącej się do życia przyrody i postawić na kolorowe stylizacje. Wiosenna czapka może spełniać w tym przypadku nie tylko swoją podstawową funkcję, ale i stanowić element dekoracyjny. Z doświadczenia wiemy, że w przypadku starszych dzieci, to im warto pozostawić decyzyjność co do fasonu i koloru. Unikniemy tym samym ściągnięcia jej, kiedy tylko dziecko nie będzie na sobie czuło czujnego oka rodzica.

Idealny pomysł na prezent! Czyżby?

Jednak dlaczego nasz wpis dotyczy właśnie takiego tematu? I w jakim celu zamieszczamy nasze dobre rady, mające ułatwić cały proces zakupowy? Choćby dlatego, że Wielkanoc dosłownie za kilka dni... I być może właśnie teraz niektórzy z dorosłych, chcący wesprzeć Zajączka w jego obowiązkach, przeglądają gorączkowo Internet w poszukiwaniu wartościowych pomysłów na prezent dla najmłodszych. Być może też niektórzy z nich doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup czapki na wiosnę. Może nawet zestawu czapka i komin. W TuSzyte możemy temu pomysłowi tylko przyklasnąć, ale... Ale w gorączce zakupów radzimy zachować zdrowy rozsądek. Rozsądek przejawiający się w tym, aby przede wszystkim dokładnie zmierzyć głowę swojej pociechy. Ewentualnie poprosić rodziców dziecka, któremu chcemy zrobić niespodziankę, żeby tego pomiaru dokonali. Tylko w ten sposób prezent okaże się być trafionym. Nie będzie ani za luźny, ani za ciasny, a tym samym nie powędruje do szafy i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Co to jednak oznacza, aby dokonać dokładnego pomiaru głowy? Należy mianowicie użyć centymetra lub kawałka sznurka (mierząc go następnie linijką) i zmierzyć obwód głowy dziecka na linii czapki, czyli po skosie od środka czoła, przez płatki uszu, kończąc na linii karku.

Dziecięce czapki na wiosnę - TuSzyte radzi

W ten oto sposób płynnie przeszliśmy do ostatniej części dzisiejszego wpisu. Chcielibyśmy w niej zwrócić uwagę na naszą ofertę, w której pierwsze skrzypce grają dziecięce czapki na wiosnę. Najlepiej będzie, jeśli zaczniemy od tego, co przygotowaliśmy dla najmłodszych Klientów. A są nimi zestawy czapek dla niemowląt Miś wraz z chustami. Dostępne w trzech kolorach do wyboru, dzięki czemu możliwym będzie dopasowanie ich do każdej kurteczki czy płaszczyka. Natomiast dla bardziej aktywnych maluchów proponujemy czapki Dany Baby, które dodatkowo mają wiązania pod brodą, tak by czapka zawsze pozostała we właściwym miejscu. Warto zauważyć, że wszystkie powyższe propozycje to produkty składające się w 95% z bawełny, dzięki czemu skóra głowy niemowląt będzie oddychać, a nadmiar potu zostanie przez materiał wchłonięty. Pozostałe 5% stanowi z kolei elastan, który sprawia, że czapki dla niemowląt od TuSzyte idealnie dopasowują się do kształtu głowy malucha. Tym samym zapewniają mu pełen komfort i wygodę w eksplorowaniu świata.

Wiosenne czapki dla dziewczynek i chłopców to prawdziwa feeria barw. Znajdą tu coś dla siebie zwolennicy intensywnych kolorów, jak i tych bardziej stonowanych, wchodzących w pastelowe odcienie. Podobnie ma się rzecz z fasonami. Dla naszych starszych Klientów przygotowaliśmy przede wszystkim tradycyjne modele czapek, jak chociażby w zestawach Twix w delikatny prążek czy zestawach Luka. Na tradycji jednak nie poprzestaliśmy, bowiem w naszej ofercie znajdują się także czapki typu beanie - głębsze, delikatnie przedłużane z tyłu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że również w przypadku czapek wiosennych dla starszych dzieci ich skład jest taki sam jak dla maluchów. Charakteryzują się więc one identycznymi właściwościami. Podobnie ma się rzecz z materiałami wykorzystanymi do ich produkcji - każdy posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 Tekstylia godne zaufania.

To wszystko dlatego, że TuSzyte to marka stworzona z myślą o dzieciach. To one są tutaj najważniejsze!

pixel