Dziewczęce uczesania i upięcia z ozdobami do włosów – 7 prostych fryzur na wiosnę i lato

2021-04-07
Dziewczęce uczesania i upięcia z ozdobami do włosów – 7 prostych fryzur na wiosnę i lato

Wiosną czy latem, kiedy temperatura gwałtownie rośnie, chętniej sięgamy po uczesania z odsłoniętą szyją. Takie fryzury, oprócz komfortu termicznego, zapewniają naszym pociechom dużą wygodę podczas rozmaitych zabaw. Jakie upięcia będą proste w wykonaniu, ale jednocześnie wygodne i efektowne?

W dzisiejszym artykule zdradzamy 7 sposobów na modne i łatwe uczesania dziewczęce, które sprawdzą się podczas wiosennych i letnich aktywności na świeżym powietrzu.

Messy bun, czyli luźny kok na czubku głowy

To absolutny hit nie tylko w 2021, ale również w poprzednim roku. To upięcie cieszy się ogromnym powodzeniem z uwagi na jego efektowność, dziewczęcy look, jak i łatwość wykonania. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta – do szkoły, na plażę, na wesele czy uroczystości rodzinne.

Tę fryzurę rozpoczynamy od nadania włosom objętości – np. poprzez suszenie ich głową do dołu przy użyciu suszarki z dyfuzorem. W kolejnym kroku przechodzimy do luźnego zaczesania włosów do tyłu za pomocą grzebienia z szerokimi ząbkami, a następnie związania ich na czubku głowy na tzw. cebulę. Oznacza to, że nie przeciągamy pasma do końca przez gumkę, tylko zatrzymujemy się gdzieś w połowie drogi i tworzymy wyraźną „pętelkę”. Końcówki włosów, które nie wchodzą w skład koka, owijamy wokół wiązania i ukrywamy pod gumką. Z kolei z powstałej pętelki układamy luźny koczek, który stabilizujemy wsuwkami do włosów. Z upięcia wypuszczamy kilka luźnych pasemek, a całość uwieńczamy kolorową chustką do włosów, którą przewiązujemy wokół „cebulki”.

Wysoki kok a’la baletnica

Zwarty kok na czubku głowy to wyraźny trend nie tylko wśród baletnic czy joginek. Na tę fryzurę warto postawić zawsze wtedy, gdy mamy niewiele czasu, a chcemy stworzyć dziewczęce i bardzo wygodne upięcie. Szczególnie polecamy je latem oraz podczas rozmaitych aktywności fizycznych.

Tę fryzurę rozpoczynamy od wyprostowania, a następnie zaczesania włosów na gładko w bardzo wysoki kucyk - dokładnie wygładzając całość grzebieniem z drobnymi ząbkami. Powstały koński ogon dzielimy na dwie części i każdą z nich okręcamy wokół własnej osi, tworząc tzw. ślimaczki. W kolejnym kroku oba pasma owijamy ciasno wokół podstawy kucyka i zabezpieczamy wsuwkami. Upięcie wykańczamy szeroką, bawełnianą opaską np. różową opaską z supełkiem.

Elegancki kok z warkoczy

To upięcie wygląda bardzo elegancko oraz efektownie i jest przy tym trwałe, „zwarte”. Pasuje nie tylko do wiosennych i letnich sukienek dziewczęcych, ale bardzo dobrze prezentuje się również w zestawieniu z sukienkami komunijnymi. Tę fryzurę rekomendujemy dziewczynkom z długimi włosami – minimum tymi sięgającymi do ramion. W jaki sposób wykonać to uczesanie?

Puszyste lub kręcone włosy dzielimy na cztery równe pasma, a przy tym wypuszczamy dodatkowo dwa pejsy z przodu. Następnie z każdego pasma tworzymy warkocze i związujemy gumką dobraną do koloru włosów. Dwa warkocze ze środka rozciągamy na różne strony i poluźniamy, a następnie zwijamy wokół siebie i przypinamy wsuwkami - tworząc szeroki koczek przy szyi. W kolejnym kroku wokół powstałej kompozycji owijamy dwa zwarte warkocze i również mocujemy je za pomocą wsuwek. Do takiej fryzury dobieramy elastyczną opaską z dekoracyjnym elementem, np. jasnoszarą opaskę z tiulowym kwiatem.

Warkocz przeciągany/oszukany - pull through braid

Ta fryzura, pomimo że wygląda na bardzo czasochłonną, w rzeczywistości jest niezwykle prosta w wykonaniu. Do jej wykonania potrzebować będziemy wyłącznie jednorazowych, elastycznych gumek.

Uczesanie rozpoczynamy od zrobienia dwóch cienkich kucyków – jednego na czubku głowy (związujemy go gumką z dekoracyjnym kwiatkiem), oraz drugiego nieco poniżej. Pozostała część włosów pozostaje na ten moment rozpuszczona. Górny kucyk należy podzielić na pół, a następnie obie jego części przełożyć pod kucykiem zrobionym poniżej i związać jednorazową gumką. Po tej czynności wykonujemy kolejny kucyk – pod dwoma poprzednimi. Drugi kucyk dzielimy na dwie części i przekładamy pod kucykiem nr 3 – związując łączenie gumką. Ten schemat powtarzamy tak długo, aż zbierzemy wszystkie nieupięte włosy. Ta fryzura bardzo dobrze komponuje się z cienką, metalową opaską lub z kwiatem wplecionym w górną część upięcia.

Warkocz holenderski na boku, czyli ząbkowany splot

To wyjątkowo urocza, bardzo efektowna fryzura, która jest jednocześnie prosta w wykonaniu. Jej wyróżnikiem jest splot wypukły, który wygląda okazalej od standardowego warkocza dobieranego. Do tej fryzury warto dokładnie rozczesać włosy, aby nie skołtunić pasemek podczas ich zaplatania. W przypadku włosów kręconych lub falowanych, pamiętajmy o zwilżeniu kosmyków, dzięki czemu będą bardziej podatne na układanie. W jaki sposób wykonać takie uczesanie?

Włosy dokładnie rozczesujemy kierując się do jednego z boków głowy. Następnie przeplatamy ze sobą trzy cienkie pasma włosów (zaczynając od czubka głowy), przekładając je jedno pod drugim (nie nad!). Z każdym kolejnym ruchem dokładamy następne kosmyki aż do momentu uzyskania długiego warkocza. Aby fryzura zyskała na objętości, możemy porozciągać warkocz w różnych kierunkach na całej jego długości. Kropką nad i fryzury będzie materiałowa, szeroka opaska z roślinnym motywem np. opaska w kwiaty z supełkiem lub drobne, kwiatowe spinki powpinane w splot.

Skręcony kucyk

To kolejna, bardzo prosta fryzura dziewczęca, która sprawdzi się wiosną i latem – szczególnie podczas intensywnych zabaw. W jaki sposób ją wykonać? W pierwszej kolejności bardzo dokładnie rozczesujemy kosmyki i wygładzamy je np. za pomocą jedwabiu. Następnie dzielimy włosy na dwie części – górną i dolną. Górną część zaczesujemy do tyłu (aby przód był pozbawiony przedziałka), a następnie niewielki fragment nad uchem kierujemy na drugi bok. Ten przeciągnięty kosmyk zabezpieczamy przy głowie 4-5 wsuwkami, a dolną część pasm pozostawiamy nieruszoną. Kolejnym krokiem jest skręcenie spiętego pasma włosów w kierunku przeciwnym i zabezpieczeniu go kolejną wsuwką. Ostatnim krokiem jest owinięcie powstałego skręcenia pojedynczym pasmem włosów, tak aby powstał koński ogon. Uwieńczeniem stylizacji będzie bandanka opleciona wokół głowy i związana na supełek pod kucykiem.

Dwa koki

Do łask ponownie powracają skręcane kucyki na wzór Emmy Lee Bunton ze Spice Girls czy bohaterek japońskiej mangi. To idealna propozycja na lato, która sprawdzi się podczas zabaw – również w wodzie! Jak wykonać to uczesanie?

W pierwszym kroku wykonaj równy przedziałek na środku głowy – kierując się od czubka głowy aż po szyję. Oba przedzielone pasma zwiąż nad uszami w kucyki i wyciągnij dwa pejsy z przodu. W kolejnym kroku okręć kucyki wokół własnej osi, a następnie wokół gumek. W dyskretny sposób zabezpiecz całość wsuwkami do włosów i nadaj koczkom objętości poprzez ich „rozciąganie”. Oba upięcie udekorować można jedwabnymi, kolorowymi gumkami do włosów, które nadadzą fryzurze oryginalności.

pixel