Najmodniejsze kolory ubranek dziecięcych jesień-zima 2020/2021

2020-10-14
Najmodniejsze kolory ubranek dziecięcych jesień-zima 2020/2021

W tym roku po raz kolejny miejsce miały targi „Pitti Immagine Bimbo”, czyli jedne z najważniejszych międzynarodowych ekspozycji mody dziecięcej i młodzieżowej. W trakcie tego wydarzenia prezentowane były najnowsze kolekcje renomowanych projektantów i producentów z całego świata. Te wyjątkowe pokazy odbywające się w magicznej Florencji, jak zawsze były zwiastunem nadchodzących trendów dotyczących ubrań, obuwia i akcesoriów dla dzieci. Jakie kolory zdominowały wybiegi mody podczas tegorocznego wydarzenia i które z nich okrzyknięte zostały hitami? O jesienno-zimowych kolorystycznych trendach 2020/2021 w modzie dziecięcej - w dzisiejszym artykule.

Jesienno-zimowe kolory 2020/2021

Jak co roku, tak i w 2020/2021 jesienią i zimą dominować będą ciepłe, wyważone i nieco nostalgiczne barwy. Taka paleta kolorów promowana była nie tylko podczas Pitti Immagine Bimbo, ale również w raporcie Instytutu Pantone czy w trakcie Fashion Week odbywającego się w Paryżu, Nowym Jorku i Londynie. Na kolorystyczne trendy ogromny wpływ miały aktualne wydarzenia oraz docierające do nas informacje o zmianach klimatycznych. Ku pokrzepieniu serc, na liście najmodniejszych kolorów znalazły się nie tylko barwy spokojne, stonowane i wygaszone, ale również te energetyczne i radosne. W dzisiejszej rzeczywistości staramy się bowiem wprowadzać do naszego życia pozytywne akcenty.

Jakie odcienie zaliczone zostały w takim razie do tych najmodniejszych w sezonie jesienno-zimowym?

Ciemny, ciepły odcień brązu z głębokimi, bordowymi tonami

Wypalana cegła - „Fired Brick”, to niezwykle przytulny, głęboki brąz, z wyraźnymi czerwono-bordowymi pigmentami. Tę brązowobordową barwę odnaleźć można zarówno w dziewczęcej, jak i chłopięcej kolekcji jesiennych ubrań TuSzyte. W takiej kolorystyce są m.in. ocieplane spodnie baggy dla chłopca czy bluza dresowa z uszami dla dziewczynki.

Odcień wypalanej cegły fantastycznie komponuje się z równie modnymi, nudziakowymi tonami, ale można go nosić także w total looku. Do tego koloru pasują również żółte oraz pomarańczowe akcenty.

Ciemnoczerwony o średnim nasyceniu

Ta głęboka, średnio nasycona czerwień nazwana została przez Pantone „Samba”. Ten jesienny, ale bardzo energetyzujący kolor pojawia się na chłopięcych, bordowych spodniach joggerach oraz na koszulce polo z trzema guzikami.

W kontrastujących kompozycjach czerwony zestawić warto z ciemnym, średnio napigmentowanym niebieskim lub z cyjanowolimonkową zielenią. Kolorem dopełniającym dla Samby będzie także ciemny cyjan.

Jasny, ciepły odcień brązu z różowymi pigmentami

Na liście najmodniejszych, jesiennych kolorów znalazły się także jaśniejsze, bardziej neutralne odcienie brązu - „Tawny Birch” oraz Sandstone. Pierwszy z nich pojawia się m.in. na chłopięcej czapce Brownie. Z kolei drugi, na zimowym kominie Bear oraz na dziewczęcym zestawie opaski z chustą.

Jasny brąz z różowymi pigmentami pasuje zarówno do czerwieni, czerni, bieli, jak i terakoty czy ciemnej czekolady. Bardzo dobrze komponuje się również z ciepłymi szarościami.

Nasycony pomarańcz z czerwonymi tonami

Odcień „Exuberance” to niezwykle intensywny, energetyzujący kolor, który w naszej kolekcji pojawia się m.in. na dekoracyjnie wywiniętym dole dziewczęcej czapki w rowery. Tę barwę odnaleźć można także na krótkiej, pomarańczowej sukience z falbanami, którą jesienią nosić można z grubymi rajtuzami oraz bawełnianym golfem.

„Exuberance” bardzo dobrze zgrywa się z mocno napigmentowaną żółtą ochrą, beżem, karmelowym brązem oraz zielenią z żółtymi i czerwonymi tonami.

Bursztynowozłoty

„Amberglow” to przygaszony, ciepły odcień pomarańczu, w którym dostrzec można złociste akcenty. W tej barwie jest m.in. pomarańczowy zestaw czapki z kominem dla dziewczynki.

Bursztynowozłoty zestawiać można zarówno z rudościami i ciepłymi brązami, jak i z subtelnymi czerwieniami, w których dostrzegalne są niebieskie tony.

Ciemny, średnio napigmentowany niebieski

Ta stosunkowo ciemna barwa pod kątem napigmentowania znajduje się gdzieś pomiędzy błękitem, a granatem. Jej odpowiednik odnaleźć można np. na niebieskiej, prążkowanej czapce z paskiem. Zbliżony odcień pojawia się również na chłopięcej czapce pilotce Nexter.

Ten kolor zestawiać można z tonami pokrewnymi, tworząc monochromatyczne zestawienia w stylu total look. „True Blue” pasuje jednak do znacznie szerszej palety barw. Mowa m.in. o brązowopomarańczowym, brązobordowym czy ciemnym oliwkowym.

Bardzo ciemny niebieski o niskim stopniu nasycenia

Odcień Dress Blues to wyjątkowo ciemny granat, który jest niemal na granicy z czernią. Tę barwę odnaleźć można w kolekcji chłopięcych czapek, szalików i kominów, m.in. na rozpinanym, granatowym kominie Nexter czy na bawełnianych rękawiczkach łapkach. W kolorze ciemnoniebieskim jest również niemowlęcy zestaw - czapka z uszami i chustą.

Ta ciemna, acz mało nasycona barwa pięknie komponuje się z bielą oraz błękitem. Dress Blues zestawiać można również z ciemną, brudną zielenią oraz pozbawioną nasycenia, bardzo ciemną czerwienią.

Jak widać, tej jesieni i zimy dominować będą odcienie brudnych czerwieni, brązów i niebieskości. Wśród modnej kolorystyki nie zabraknie także wszelakich odcieni nude, pomarańczowego oraz żółci.

pixel