Wspieramy zwierzęta zagrożone wyginięciem

2022-08-04
Wspieramy zwierzęta zagrożone wyginięciem

Naszym  celem jest pomoc zwierzętom zagrożonym wyginięciem

Mimo że na Ziemi żyje ponad 8 milionów gatunków zwierząt, to w zasadzie każdego dnia przyczyniamy się do tego, że dosłownie na naszych oczach giną kolejne niewinne stworzenia. Zupełnie nieprzypadkowo mówi się o tym, że od ostatnich kilkudziesięciu lat populacja dzikich zwierzaków na świecie zmniejszyła się aż o 68%, a statystyki na kolejne lata zdecydowanie nie napawają optymizmem i nadzieją na poprawę takiego stanu rzeczy. Ekolodzy i naukowcy w zasadzie na każdym kroku alarmują, że jest to efekt działalności człowieka. TuSzyte nie pozostaje obojętny na katastrofę ekologiczną i zwierzęta zagrożone wyginięciem, których za kilka lat może po prostu nie być. Postanowiliśmy zabrać głos w sprawie ochrony środowiska przyrodniczego, a tym samym dołożyć swoją cegiełkę w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych zwierzęcych przyjaciół - doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że ich los jest w naszych rękach! Dowodem jest nasza kolekcja ze zwierzątkami, dzięki której chcemy zadbać o naszą planetę i zwiększyć szanse skutecznej reakcji na tragedię, która dzieje się od dłuższego czasu.

 

TuSzyte - pragniemy chronić polskie zwierzęta zagrożone wyginięciem

Niejednokrotnie w artykułach wspominaliśmy o tym, jak ważna jest dla nas ekologia i dbanie o środowisko naturalne i przyrodnicze. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że ubranka dla dzieci dostępne w naszym sklepie internetowym, szyte są w lokalnych, polskich szwalniach z wykorzystaniem naturalnych materiałów, nie generując śladu węglowego. Ponadto wszystkie zamówienia pakujemy w ekologiczne kartony z certyfikatem FSC, stworzone z surowców poddanych recyklingowi, rezygnując jednocześnie ze stosowania folii. Na tym jednak prowadzone przez nas działania na rzecz ochrony środowiska i zwierząt zagrożonych wyginięciem wcale się nie kończą!  

Ze względu na ogromne przywiązanie i sentyment do miasta Łodzi, w końcu to zagłębie przemysłu włókienniczego, zdecydowaliśmy się również na wsparcie lokalnego zoo, adoptując tam Puchacza. Pragniemy tym samym zwiększyć zaangażowanie społeczeństwa w ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem, a także propagować obowiązek naszej wspólnej odpowiedzialności związanej z troską o środowisko. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wspólnie możemy znacznie więcej!

certyfikat

 

TuSzyte - pragniemy chronić polskie zwierzęta zagrożone wyginięciem

Nasze proekologiczne i prozwierzęce podejście można dostrzec także w naszej najnowszej piosence edukacyjnej dla dzieci, która dostępna jest na platformie YouTube. Jej głównym tematem jest destrukcyjna dla środowiska wycinka lasów. W naszym utworze zdecydowaliśmy się na zobrazowanie problemu na przykładzie bliskich naszemu sercu sówek, które przez działanie człowieka zostają w brutalny sposób pozbawione swoich domów, a także terenów dedykowanych do łowiectwa. Przypomnijmy, że zwierzęta te wybierają głównie drzewa o miękkim drewnie, które doskonale sprawdzają się jako dziuple.

film

 

Zwierzęta zagrożone wyginięciem, a edukacja maluchów

Uświadamiane maluchów od najmłodszych lat ma ogromną moc sprawczą, a nauka poprzez zabawę to niewątpliwie najlepsza forma edukacji. Nie zapominajmy, że muzyka odgrywa ogromną rolę w rozwoju i edukacji dzieci. To właśnie dlatego tak dużo mówi się o tym, że pociechy powinny być wprowadzane w świat dźwięków i muzyki od najmłodszych lat. Ta pozwala bowiem zrozumieć otaczający świat, pobudza rozwój emocjonalny poprzez wyrażanie swoich uczuć i wyobrażeń, a także ma pozytywny wpływ na stan sprawności ruchowej malucha. Ponadto wszystko, czego teraz nauczymy dzieci, w dużej części lub nawet w całości zostanie z nimi w przyszłości. Przekazywanie wiedzy w przystępny i zrozumiały dla maluchów sposób to klucz do sukcesu. Podczas słuchania naszej piosenki zachęcamy do wyjaśnień, jak negatywne skutki niesie ze sobą wycinka drzew. Mowa tu m.in. o:

  • zmniejszeniu liczby gatunków roślin i zwierząt, zamieszkujących te obszary,
  • przekształcaniu całych siedlisk przyrodniczych,
  • pustynnieniu terenów i zaburzeniu gospodarki wodnej,
  • negatywnym wpływie na wielkość opadów deszczu na terenach, które zostały pozbawione drzew,
  • wzroście dwutlenku węgla w atmosferze,
  • zwiększonym zanieczyszczeniu powietrza. 

 

W trosce o zwierzęta chronione i zwierzęta zagrożone wyginięciem

W naszej kolekcji ubranek dla niemowląt i dzieci zobaczyć można wizerunki zwierząt zagrożonych wyginięciem, a także zwierząt chronionych. Na t-shirtach dla chłopców i małych dam dostrzec można morświna, lamparta, rysia czy uwielbianą przez maluchów zebrę.

 

T-shirtt-shirtT-shirt

 

Kolejna propozycja to body dla niemowlaka z krótkim rękawkiem z wizerunkiem lamparta, pandą, morświnem lub rysiem, a także te z długim rękawkiem, które doskonale sprawdzą się podczas chłodniejszych dni - tutaj umieściliśmy następujące zwierzęta zagrożone wyginięciem - lampart, tygrys, niedźwiedź, panda, morświn, ryś, wilk. Z kolei na rampersach z krótkimi nogawkami i rękawkami umieściliśmy tygrysy i morświny. Warto wspomnieć także o bodosukienkach z zebrą lub sową, lub bloomersach, czyli krótkich i gustownych spodenkach o dosyć luźnym kroju z zebrą lub sówką. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, wszystkie ubranka wykonane są z naturalnych materiałów najwyższej jakości z dbałością o każdy detal.

BodyBodyBody

BloomersyBloomersyBloomersy

BodyBody z sukienkaBody

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Pokażmy wspólnie, że los zwierząt zagrożonych wyginięciem nie jest nam obojętny. Świadome wybory i przemyślane zakupy mają ogromną moc. Podejmijmy wspólne działania i zadbajmy o naszych zwierzęcych przyjaciół i całe środowisko przyrodnicze!

 

pixel