Wiosna w modzie dziecięcej

2018-03-06
Wiosna w modzie dziecięcej

Moda dziecięca rozwija się na równi z modą dla dorosłych. Nigdy nie było tak dużego wyboru krojów, wzorów, kolorów czy dodatków. A śledzenie trendów może uzależniać! Misterne koronki, świetnie skrojone jeansy, oryginalne torebki – naprawdę jest w czym wybierać. Aby nieco ułatwić zakupy z dzieckiem, przedstawiamy kilka ciekawych trendów w modzie dziecięcej na nadchodzącą wiosnę.

Kolory – soczyście i klasycznie

Wśród kolorów dominować mają: żółty, malinowy, zielony oraz niebieski. Królować będą barwy soczyste i wyraziste, ale też ponadczasowe, na przykład koralowy czy khaki.

Printy – odważnie lub kwiatowo

Zwłaszcza w przypadku sukienek prym będą wiodły przepiękne printy – kwiatowe, ale też i geometryczne nadruki. Soczysty ogród na sukience to trend, który szybko pokochają zarówno dziewczynki, jak i ich rodzice!

Faktura – wymyślna

Gładkie materiały w dużej mierze zostaną zastąpione przez tkaniny ażurowe z rozmaitymi zdobieniami. Plisy, hafty, tiule, koronki i gipiury pojawią się w szafach dziewczynek.

Wykończenie – niecodzienne

Charakteru doda projektom oryginalne wykończenie – kołnierzyki, imitacje krawata w formie nadruku, misterne hafty, ozdobne aplikacje czy kieszonki.

Safari – wygoda i styl

Jednym z przewodnich trendów w modzie dziecięcej na wiosnę i lato 2018 roku będzie stylistyka safari, którą zdominują kolory: zielony, beżowy, brązowy, wyrazisty żółty i biały. Wśród materiałów znajdą się przede wszystkim tkaniny naturalne, idealne na wiosnę i lato – bawełna i len. Innym charakterystycznym elementem tego trendu będą oczywiście printy i aplikacje z afrykańskimi zwierzętami – lwami, zebrami czy żyrafami.

Klasyka – zawsze w modzie

Na szczęście moda dziecięca nie zrezygnuje z ponadczasowej klasyki. Wciąż popularne będą proste kroje i jednolite materiały. Khaki, koral, brąz, szary, jasny róż czy granatowy to te kolory, które są bezpieczne i wciąż na topie. Proste koszulki z napisami, koszule czy tkaniny w paski również ułatwią tworzenie modnych zestawów.

Bezpieczne tkaniny dla dzieci

Niezależnie od tego, jakie wzory, kolory i kroje królują na wybiegach, jedno nigdy nie wyjdzie z mody – bezpieczeństwo. Na szczęście wraz z rozwojem mody dziecięcej wzrasta również świadomość w zakresie doboru tkanin przyjaznych skórze i zdrowiu dzieci czy niemowląt. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz przewodnik zakupowy – jakie tkaniny wybrać dla dziecka

pixel