Na co zwrócić uwagę kupując polskie ubranka dla dzieci?

2020-05-13
Na co zwrócić uwagę kupując polskie ubranka dla dzieci?

Czy warto kupować rodzime ubranka dla dzieci? Polskie marki niewątpliwie mają naprawdę wiele do zaoferowania, o czym pisaliśmy w artykule „Dlaczego warto kupować ubrania szyte w Polsce?”. Wspieranie naszej gospodarki, ukłon w stronę ekologii oraz wysoka jakość tkanin i wykonania, to tylko nieliczne argumenty przemawiające za zakupami od polskich producentów. Jednak czy wszystkie macierzyste przedsiębiorstwa odzieżowe spełniają wysokie standardy? Niestety, rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa. Na jakie elementy w związku z tym warto zwrócić uwagę kupując przez internet polskie ubranka dziecięce i niemowlęce?

Gdzie faktycznie szyte są ubrania

To pierwszy element, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu ubranek. Polskie przedsiębiorstwa odzieżowe nie zawsze bowiem realizują swoje zamówienia w naszych rodzimych szwalniach. Swoją siedzibę i logistykę mogą mieć na terenie naszego kraju, ale szwalnie ulokowane mogą być już w innych częściach świata, np. w Chinach.

Warto więc zwrócić baczną uwagę na to, czy polski producent ubranek dla dzieci faktycznie realizuje zamówienia w pracowniach krawieckich w naszym kraju. To bardzo ważny aspekt, który ma silny związek nie tylko z ekologią (ograniczenie transportu i emisji spalin), odpowiedzialnością społeczną czy zasilaniem budżetu Polski, ale częstokroć również z jakością produktu.

Z jakich tkanin szyte są polskie ubrania dla dzieci

To czynnik, który ma wpływ nie tylko na estetykę czy trwałość odzieży, ale także na komfort noszenia oraz bezpieczeństwo naszego dziecka. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiały z jakich wykonane są ubranka, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również pochodzenie tkaniny, jej mięsistość oraz naturalność. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule „Jak wybrać ubranko dla dziecka?” oraz „Jakie tkaniny wybrać dla dziecka – przewodnik zakupowy”.

Czy na stronie zamieszczona została tabela rozmiarów

Kupując przez internet polskie ubranka dla dzieci, warto zwrócić baczną uwagę na tabelę rozmiarów. Jeżeli takowa nie została umieszczona w obrębie sklepu, istnieje obawa, że produkt, który otrzymamy, będzie za duży lub za mały. Bywa bowiem, że „standardowo” przyjęte rozmiarówki mogą różnić się u poszczególnych marek, szczególnie, jeżeli produkcja odbywa się poza terenem naszego kraju.

Czy odzież produkowana jest masowo

Kupując polskie ubranka dla niemowlaka czy dziecka, warto zwrócić uwagę również na skalę ich produkcji. W przypadku niewielkich manufaktur częstokroć mamy do czynienia z większą starannością wykonania, niż ma to miejsce w przypadku odzieży produkowanej na masową skalę. Wynika to częstokroć z tego, że przy mniejszej ilości wytwarzanych wyrobów, producent ma większą kontrolę nad detalami, takimi jak np. solidnie przyszyte guziki, estetycznie wykonane ściegi, proste szwy czy brak wystających nitek.

Cena odzieży

Kwota, za jaką nabyć można towar, jest niewątpliwie pewną wskazówką dotyczącą jakości oraz designu. Oczywiście nie zawsze jest to regułą, jednak z pewnością ten element częstokroć skorelowany jest z dbałością o produkt. Jeżeli koszt ubrania jest wyjątkowo niski, ciężko wierzyć w jego wysoką jakość. Dlaczego? Przemyślane kroje, dobrej jakości tkaniny oraz staranne wykończenie po prostu ma swoją cenę, której nie da się przeskoczyć.

Polskie ubranka dla dzieci - sklep internetowy godny polecenia

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić polskie ubranka dla dzieci, zapraszamy do zapoznania się z ofertą TuSzyte. Nasz sklep internetowy z polskimi ubraniami dla dzieci i niemowląt realizuje zamówienia w naszych rodzimych szwalniach. Nie produkujemy na masową skalę i jednocześnie oferujemy szeroki asortyment odzieży – od t-shirtów, bluzek i bluz, poprzez sukienki, spodnie i spódnice, na skarpetkach, opaskach i czapkach kończąc.

Ponadto w TuSzyte stawiamy wyłącznie na ubrania wykonane z polskich materiałów pozbawionych metali ciężkich, pestycydów czy rakotwórczych barwników. Ogromna część naszych produktów uszyta została z wysokiej jakości bawełny z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Co istotne, wykorzystywane przez nas dzianiny i tkaniny bawełniane odznaczają się miękkością, odpornością oraz bardzo dobrymi właściwościami absorpcyjnymi i termoizolacyjnymi, o czym przeczytać można w artykule „Bawełniane ubranka dla dzieci, czyli wygoda, bezpieczeństwo i trwałość w jednym”.

Zadbaliśmy również o to, aby przy naszych produktach zamieszczona była tabela z rozmiarami. Klikając w zakładkę „Tabela rozmiarów – sprawdź jaki rozmiar wybrać”, zweryfikujesz długość oraz szerokość ubranka.

pixel